Home / Dolgu ve Botox / BURUN GÖĞÜS DOLGUSU

BURUN GÖĞÜS DOLGUSU

DOLGU NEDİR ?

Yüz Dolgusu ; Dolgu maddeleri deri altına enjekte edilerek yapılan yüz dolgusu estetiği, derideki ince ve derin kırışıklıkları gidermek, yara izlerini tedavi etmek, ciltteki çukurları yok etmek, ince dudakları kalınlaştırmak, yanaklara dolgunluk vermek amacıyla kullanılan maddelerdir.

Yüz dolgusu niçin yapılır?

Yüz dolgusu sonrası hızlıca daha genç bir görünüm sağlanır. Yüze dolgu estetiği yüzdeki yorgun ifade giderilir. Yıllar içerisinde ciltte elastik lif, kollajen lif, yağ tabakası ve hyaluronik asitin azalmasına bağlı olarak kırışıklıklar ve sarkmalar oluşur. Özellikle göz, ağız, çene, boyun, burun, alın bölgesinde kırışmalar ve sarkmalar ortaya çıkar. Yüzün alt kısımlarında sarkma ve kırışıklıkların giderilmesinde yüz dolgusu başarıyla kullanmak mümkün. Dolgu enjeksiyonu dudak bölgesinde dudağa daha olgun ve genç görünüm sağlamak amacı ile uygulanmaktadır. Ciltteki derin yara ve akne izlerini gidermek için de kullanabilmek mümkündür

BURUN DOLGUSU NASIL YAPILIR

Burun dolgusu Burun biçimlendirmek için kullanılan ameliyat estetik tekniğidir. Dolgu genellikle yüzde ki ya da bedenin herhangi bir bölgesinde oluşan çukurlukları gidermek için kullanılır. Ama burun içinde rahatça uygulanan bir tekniktir.

Burun dolgusu ile burun kemeri, burun sırtı, burun asimetrisi gibi çoğu burun sorunu rahatça giderilebilir. Muayenehane şartlarında rahatça kısa bir sürede yapılabilir. Daha önce burun estetiği yaptırmış bir hasta da bu uygulamayı rahatça yaptırabilir.

BURUN DOLGUSU NE KADAR KALICIDIR

Burun dolgusu ortalama olarak 1 Yıl  kalıcıdır.

BURUN DOLGUSU YAPILIRKEN AĞRI OLUR MU

İşlemi yaparken hiç ağrı olmaz. İğnenin geçeceği yerde bir miktar iğne batırma hissi olur. Ama bu oldukça az ve tahammül edilmeyecek kadar büyük bir acı değildir. Bazı hastalarımız bu durumu da istemez. Böyle olduğunda minik lokal anesteziler ile hastanın tam ağrısız prosedürü sürdürmesi de extradan sağlanabilir.

Ameliyatsız Göğüs Büyütme Meme Dolgusu Uygulaması

Meme Dolgusu, göğüsleri oldukları bedenden 1-2 üst bedene çıkartmak, önemli olmayan hafif bir sarkmayı revizyon, göğüslerdeki boyut ve hacim durumlarını istenildiği gibi ayarlamak, çok fazla olmayan hafif doğal bir olgunluk ve canlı, diri bir görünüm sağlamak gibi nedenlerle uygulanmaktadır. Göğüslerdeki sarkma konusu ile ilgili da farklı yöntemlerle müdahaleler yapılabildiğinden dolayı, meme dolgusu daha fazla ufak çaptaki sarkma sorunlarında tavsiye edilmektedir. Daha önemli sarkma sorunları için meme dikleştirme operasyonlarından iyi bir sonuç alınabilir.

Meme Dolgusu Uygulamaları

Meme dolgu uygulamasında Aquafilling maddesi Jel kıvamında olup, jelin bünyesinde su ( hydraulics ) bulunmaktadır. Bu bakımdan da içerik olarak hyaluranik asit bulunduran diğer cilt dolgularından ayrılmaktadır. Bu jel hedeflenen bölgeye enjekte edildiğinde ise olumlu reaksiyon yol açar ve bu dokunun içindeki hacmi oluşturur. Aquafilling dolgu maddesinde karbonil ve amin grupları arasında çoklu hidrojen bağlar bulunmaktadır. Sonuç olarak bu hidrofolik jel de hücre dışındaki çözünebilir negatif yüklü molekülleri kendine çekerken, yumUşak dokunun içinde uzun süre etkili olacak olan hacim artışı ortaya çıkar.

Temel madde olarak bahsetmiş olduğumuz Aquafilling dolgu hazırlanarak göğüslere enjekte edilir. Hasta bütün bunlardan önce lokal anestezi programıyla uyuşturulmaya başlanacaktır. Göğüsler uyuşmaya başladıktan sonra diğer prosedüre geçilebilmektedir. Hastanın rahatlaması ve geriliminin azalması sağlandıktan sonra hekimin makul gördüğü ve ayarladığı dozda, belli noktalara enjekte edilir. Etken madde Aquafillingin dozu belirlenirken, hastanın göğüslerinin ne kadar büyütüleceği hesaplanır. Bu noktada hekim seçiminin doğru yapılması büyük önem arz etmektedir zira ameliyatın bütün amacı buradaki doğru karara bağlıdır.

Tecrübeli bir hekim prosedürünüzü rahatça gerçekleştirecektir. Çok ince bir iğne veya kanül vasıtasıyla bütün meme dokusuna dolgu verilir ve göğüsleriniz hacim kazanır. Bu prosedürler sırasında ağrı hissetmezsiniz. En hoş yanlarından biri de sonucu hemen görmeniz ve hissetmenizdir. Meme dolgusu ile göğüslere hacim ve olgunluk sağlanırken, bunun kalıcılığı konusu ile ilgilin da dile getirmemiz gerekecektir. Bu prosedür bir kere yapılıp ömür boyu etkisi devam edecek olan bir prosedür değildir.

Meme Dolgusu İşlem Süresi ve Operasyon Sonrası

Meme dolgusu uygulaması lokal anestezi altında yapılmakta olup, duruma göre 30-60 dakika arasında bir süreye ihtiyaç duyulmaktadır. Ameliyatsız olarak göğüslerinizi büyütme prosedürü olan meme dolgusunun yapılmasından sonra normal yaşantınıza hemen geri dönebilirsiniz. Hafif bir şişlik oluşması bu aşamada normaldir ve bir hafta sonra ortadan kalkacaktır.

 

Not: Bu web sitesindeki Tüm bilgilendirme ve materyaller Herhangi bir hastalığa teşhis veya tedavi etmek için tasarlanmamıştır,
Profosyonel Tıbbi Tavsiye İçin Kaynak Olarak Kullanılmamalıdır. Bu Sitedeki Bilgiler Sağlık Bakanlığı Tarfından Değerlendirilmemiştir.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,33. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

About Clinic Estetik

Ayrıca Kontrol Edin

Dolgu Dudak Işık Dolgusu Yüz Dolgusu

Işık Dolgusu – Yüz Dolgusu Dolgu, aynı diş dolgusu gibi yapılan bir işlemdir. Sorunlu olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.