Glutatyon Tedavisi

Glutatyon gibi antioksidanların eksikliği de kolajen kaybını hızlandırır. Vücudun ihtiyacı olan kolajenin takviye edilmesi cilt elastikiyetini, kalitesini artırıp, kırışıklık oluşumunu önlemek ile kalmayıp saçlara, tırnak ve eklemlere de iyi gelmektedir.

Glutatyon da, anti-aging özelliği sayesinde de cildin daha canlı ve parlak görünmesinde, renk tonunun eşitlenmesinde etkili olmaktadır.

Kolajen dışarıdan görünen yaşlanma etkilerini engellerken, glutatyon ise antioksidan etkisi ile vücudu serbest radikallerin zararlı etkilerinden koruyarak yaşlanma sürecini geciktirmektedir.

Vücudumuzda hücrelerde oluşan oksijen radikalleri denile çöplerin temizlenmesinden sorum olan maddelere antioksidan diyoruz. Biliyorsunuz antioksidan denilince son günlerde memlekette akan sular duruyor.
Hücrelerimiz kimyasal reaksiyonlar sonucunda oluşturduğu zararlı serbest oksijen radikalleri denilen maddeler oluşmaktadır.
Bu zararlı maddelerin artışına ‘’ oksidatif stres ‘’ denilmektedir.
Aslında vücudumuz bu çöpleri temizlemektedir. Eğer oluşan maddeler temizlenemez ise hastalıklara neden olurlar.
Yaşlanma ve çevresel faktörler (gıdalar ve toksinler) hücrelerimizdeki serbest oksijen radikallerini arttırmaktadır.
Zaman içinde düşen Glutatyon düzeyleri de bizim bu maddeleri temizlememizdeki savaşımızda ve gücümüzde azalmaya neden olmaktadır.
Glutatyon aslında fedakâr bir askerdir. Oluşan bu çöpler yani serbest oksijen radikalleri zarar verebilmek için ELEKTRON aramaktadırlar. Glutatyon ise elektron vererek bu maddeleri bağlayarak atılımını sağlamaktadırlar. Kendini feda etmektedir. Glutatyon aynı zamanda Vitamin C, E ve karotenin etkisini göstermesi için de gereklidir

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About Clinic Estetik

Ayrıca Kontrol Edin

Ozon Kullanım Alanları ve PRP

Ozonun Kullanım Alanları Ozon tedavisi ile birçok patolojik durum daha iyi hale gelir veya tamamen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.