Home / Cerrahi İşlemler / İple Yüz Asma

İple Yüz Asma

İple Yüz Asma

İple yüz asmada cildin gençleşmesi amaçlanmaktadır. Cilt gençleştirmeye yönelik olarak yapılan İple yüz asma işlemine ayrıca iple yüz germe de denmektedir. İşlemle yüz hatlarınız bozulmadan, yüzünüzün gençleşmesi sağlanmaktadır. İşlem kırışıklık, sarkma, derinin aşağı doğru düşmüş olması gibi şikâyetleri için uygundur.

Diğer ismi ile v lift tedavisi, iplerin deri altına yerleştirilmesi yani işlemin gerçekleştiği andan itibaren etki etmeye başlamaktadır. Tek seansta uygulanan işlem sonrasın cildiniz, yüz hatlarınız aynı kalarak daha genç bir görünüme kavuşmuş olacaktır. İşlem sonrasında ise güneşten korunmaya ve bir süre yüz masajı yapmamak gerekiyor. İşlem sırasında kullanılan ipler ise v lift tedavine özel olarak tasarlanmıştır.

İple Yüz Germe İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Tedavi;  işlem için özel tasarlanmış ipler ile gerçekleştirilmektedir.  Doktorunuz tarafından muayene edildikten sonra, işlem için uygun bir cilde sahip olmanız durumunda tedavi aşamasına geçilmektedir. İşlemden önce uygulamanın yapılacağı kişiye lokal anestezi kremi kullanılmaktadır. Sonrasında Doktorunuzun uygun gördüğü noktalara asma ve germe görevini yerine getirecek olan, cilt tipine ve işleme uygun türdeki ipler uygun teknik ile yerleştirilmektedir. İplerin konumlandırılmasının ardından, ipler sırası ile deri altına itilmektedir. Son aşama olarak cilde yatıştırıcı etki edecek kremler kullanılarak işlem sonlandırılmaktadır. İple yüz germe işlemi tüm bu süreçten sonra gerçekleştirilmiş olur.

Not: Bu web sitesindeki Tüm bilgilendirme ve materyaller Herhangi bir hastalığa teşhis veya tedavi etmek için tasarlanmamıştır,
Profesyonel Tıbbi Tavsiye İçin Kaynak Olarak Kullanılmamalıdır. Bu Sitedeki Bilgiler Sağlık Bakanlığı Tarafından Değerlendirilmemiştir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

About Clinic Estetik

Ayrıca Kontrol Edin

İPLE KAŞ KALDIRMA

İple Kaş Kaldırma Yüzümün ifadesi belirleyen en önemli unsurlardan biri olan kaşlar, ilerleyen yaşlar sebebi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.