Home / Kalıcı Makyaj / Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj

KALICI MAKYAJ

Kalıcı Makyaj, cilt yüzeyine, makyajın sık kullanılan ve doğal görünebilecek haliyle işlenmesidir. Kalıcı makyaj, lokal anesteziyle uygulanan bir medikal işlemdir.

Kaş kontürü seyrek ve şekilsiz kaşlar için ve daha kalın kaş tercih eden kişilere uygulanmaktadır ve kalıcı makyaj kategorisinde yer alır. Kaş kontür uygulamasının kalıcılık süresi 2 ile 3 sene arasında değişmektedir.

Makyaj, kadınların vazgeçemediği en büyük tutkularından biridir. Bir çok kadın, makyaj konusunda bazen ipin ucunu kaçırabiliyor. Bazen aşırı bazen de yanlış makyajların da kurbanı olabilir. Özellikle kozmetik gibi sürekli yenilenen ve aynı rengin en az 10 adet tonu üretilerek satın almaya yönlendirmesi, kadınları en zayıf noktalarından vurmayı başarıyor.

Kalıcı makyaj, kaş, göz ve dudaklara ve vücudun bir çok yerine deri dokusuna uygulanmaktadır. Deri altına uygulanacak bir işlem olduğu için oldukça hassas bir konudur. Bir takım hastalıklar sonucu meydana gelen sorunları çözmek için de kullanılabiliyor

KALICI MAKYAJ NASIL YAPILIR?

Kalıcı makyaj, öncelikle medikal bir işlem olduğundan kalıcı makyajı yaptıracağınız yeri çok iyi seçmelisiniz. Hijyeni bir ortamda ve cihazı kullanma konusunda tecrübeli bir uzmanla bu işlemi uygulatmalısınız.

Kalıcı makyaj deri altınai anti alerjik bir boya maddesinin enjekte edilmesiyle yapılmaktadır. Eğer dudaklarınızda hafifçe belirgin bir çerçeve yaratmak ve dudaklarınızı biraz daha dolgun göztermek istiyorsanız dudak çerçevenizi kalıcı makyaj yöntemiyle belirginleştirebilirsiniz.

Kalıcı kaş makyajı, kalıcı makyajlar arasında en çok tercih edileni haline gelmiştir. Özellikle son bir kaç yıldır, kaşların yüzümüzde ve ifademizde ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlar olduk. Kaşlarımız yüz ifademizi daha da netleştirdiği için öncelikli olarak kaşımızı şekillendirerek, kaş boşluklarımızın doldurulması gerekebiliyor. Eğer siz de kaşınızla ilgili kalıcı makyaj yaptırmayı düşünüyorsanız, işlemi uygulatacağınız merkezi çok iyi araştırmalısınız. Eğer kalıcı kaş makyajı, pigmentasyon yaptıracaksanız, uzmanın daha önce yaptığı işlere bakmayı, yüzünüzde oluşmasını istediği kaş şeklini önceden size çizerek onaylatmasını isteyin.

Deri altına enjekte edilen kaş boyası kaşların daha dolgun ve düzgün gözükmesini sağlar.

Dudak kontürü dudaklarınızın daha belirgin ve dolgun gözükmesi için kullanılan bir uygulamadır. Dudak kontürü genellikle asimetri bozukluğu olan dudaklara, ince dudakları belirginleştirmek isteyenlere, ilerleyen yaşlarda oluşan dudaklarda oluşan renk kaybını gidermek isteyenlere, ruj kullanırken zorluk çekenlere ve sürekli olarak dudakların doğal ve canlı tonda gözükmesini isteyenlere uygulanır.

Eyeliner makyaj uygulaması sonrasında alt ve üst kirpiklerin renklendirilmesi ve belirginleştirilmesi sağlanır. Kalıcı Eyeliner uygulaması genellikle göz üzerinde belirginlik ve hafif bir çizgi isteyenlere, kalem çekerken zorlanan kişilere kolaylıklar sağlar.

Kıl Tekniği Kalıcı Kaş Makyajı
3D Kalıcı Kaş Microblading
Pudralama Kalıcı Kaş Makyajı
Dolgu Tekniği Kalıcı Kaş Makyajı
Kaş Tasarımı ve Hataların Düzeltilmesi
Kalıcı Eyeliner / Dipliner / Smokey EyesFar Uyg.
Kalıcı Dudak Kontürü / Renklendirme / Kamuflaj..

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

About Clinic Estetik

Ayrıca Kontrol Edin

İPEK KİRPİK

İpek kirpik nedir? İpek kirpik uygulaması ipekten yapılmış kirpiklerin, üst göz kapağında ki kirpiklerin diplerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.