Home / Lazer Epilasyon / Alex Lazer Epilasyon

Alex Lazer Epilasyon

Alex Lazer Epilasyon

Günümüzde sıklıkla kullanılan lazer epilasyon yöntemidir. Alex lazer yöntemi ile yapılan uygulamalarda derin kıl köklerine etki çok mümkün olmayıp birinci basamak lazer epilasyon olarak değerlendirilir. Devam eden seanslarda daha derin kıl kökünü görebilen Soprano İce veya Fotona xp max lazer epilasyon cihazı ile işlem görmek memnuniyeti arttırır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon yapılacak alanda kıllar cilt üzerinde 2-3 mm olacak şekilde kısaltılır. Kullanıcı ve uygulanacak kişiye lazer ışınlarından gözleri koruyan gözlükler takılır. Gözlüksüz işlem yapılmamalıdır. Bu lazer atışı sonrası lazerin kıl kökünde ısı enerjisine dönüşümü ile tahrip olur. Bu sayede uygun dönemde yani büyüme fazındaki olan kıl kökleri yeni kıl üretme fonksiyonunu tamamen yada kısmen uzun süreli olarak kaybeder. Etkili bir lazer işleminden söz etmek için 1 yıl boyunca beklendiğinde dahi uygulama alanında kalın görünür kıl çıkmaması gerekir.

Tedavi Sırasında Acı Hissedilir mi?

Olası acı hissi değişkenlik göstermekle beraber, genellikle hastaların büyük çoğunluğu hafif acı hissetmemektedir. Ancak titiz kişiler için, uygulamadan 1 – 2 saat önce acı duygusunu ortadan kaldırabilen kremler tatbik edilerek hiç acısız prosedür yapmak mümkün olabilir. Cihazımızdaki soğutma sistemi çoğu kişi için yeterli olmaktadır.

Lazer Epilasyon Tedavisi Sonrasında İz Kalır mı?

Lazer epilasyon uygulaması sonucu ciltte kızarıklık görülmesi beklenen bir durumdur. Normalde uygulamayı takip eden bir kaç saat içerisinde tamamıyla sona ermesi gereklidir. Ancak aşırı titiz ciltlerde ya da aşırı doz verilen ciltlerde Lazer Epilasyon sonrası hafif kızarıklık görülebilir. Bu durum 1-2 günlük tedavi ile iz kalmadan düzelir. Ayrıca Lazer epilasyon sonrası kişinin güneşlenmesi ya da solaryuma girmesi istenmez.

 

Not: Bu web sitesindeki Tüm bilgilendirme ve materyaller Herhangi bir hastalığa teşhis veya tedavi etmek için tasarlanmamıştır,
Profesyonel Tıbbi Tavsiye İçin Kaynak Olarak Kullanılmamalıdır. Bu Sitedeki Bilgiler Sağlık Bakanlığı Tarafından Değerlendirilmemiştir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,75. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

About Clinic Estetik

Ayrıca Kontrol Edin

Alex Lazer Epilasyon

Günümüzde sıklıkla kullanılan lazer epilasyon yöntemidir. Alex lazer yöntemi ile yapılan uygulamalarda derin kıl köklerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.