Home / Dolgu ve Botox / BOTOX YÜZ

BOTOX YÜZ

BOTOX YÜZ

Botox tedavisi, son 30 yılın belki de en etkili ve kendinden en fazla söz ettiren cilt germe ve kırışıklık giderme tedavisi yöntemidir. Güzel ve daha genç bir görünüme sahip olmak isteyen kadın ve erkekler genel olarak bıçak altına yatmak istemektedir. Bıçak altına yatmaktan kaçınanların sıkça tercih ettiği bir yöntem olan botox, daha güzel görünmek adına yaptırılan estetik ameliyatlar gibi uygulaması zor olmayan basit bir uygulamadır. Genelde yaş ilerledikçe yüz ve boyunda ortaya çıkan belirgin çizgileri ve kırışıklıkları gidermek için botox yüz veya boyuna uygulanır. Günümüzde oldukça yaygın olan estetik çözümlerden biridir.

NERELERE UYGULANIR ?

Kaş arasına, göz çevresine, alın bölgesine ağız çevresine ve çene kırışıklıklarına uygulanır.

NASIL UYGULANIR?

Botox enjeksiyon yöntemi ile birlikte kırışıklıların olduğu bölgeye uygulanır. Cilde kesik açılmaz bu yüzden botox cerrahi ortamlarda değil de klinik ortamında uygulanabilir.Uygulama sonrası iş kaybınıza sebep olmadan günlük hayatınıza devam edilebilir. Botox kalıcılığı olmayan sürekli tekrarlanması gereken ağrısız, ucuz, kolay bir yöntemdir. Ortalama kalıcılık süresi 3 ile 6 ay arasındadır.

YAN ETKİLERİ NELERDİR ?

Botox uygulamalarından sonra her estetik işlemde de olduğu gibi yan etkileri görülebilmektedir. Genelde bir gün kızarıklık ve morluklar oluşabilmektedir.  Olası bir yan etki oluşmaması için yüz düzenli olarak yıkanmalıdır. Bir süre cilde hiçbir makyaj ve bakım ürünü kullanılamaz. Kesin tedavi sonuçları ancak 1 hafta sonra görülebilir.

Not: Bu web sitesindeki Tüm bilgilendirme ve materyaller Herhangi bir hastalığa teşhis veya tedavi etmek için tasarlanmamıştır,
Profesyonel Tıbbi Tavsiye İçin Kaynak Olarak Kullanılmamalıdır. Bu Sitedeki Bilgiler Sağlık Bakanlığı Tarafından Değerlendirilmemiştir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

About Clinic Estetik

Ayrıca Kontrol Edin

Dolgu Dudak Işık Dolgusu Yüz Dolgusu

Işık Dolgusu – Yüz Dolgusu Dolgu, aynı diş dolgusu gibi yapılan bir işlemdir. Sorunlu olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.