Home / Lazer Epilasyon / C02 BAYANLARA ÖZEL İDRAR KAÇIRMA TEDAVİSİ

C02 BAYANLARA ÖZEL İDRAR KAÇIRMA TEDAVİSİ

Fraksiyonel karbondioksit (CO2) lazer nedir?

Bu lazer yöntemi, daha uzun dalga boyları sayesinde cildin derinlerine kadar inerek ısı etkisi yaratır ve cildin yenilenmesini sağlar. Fraksiyonel co2 lazer teknolojisi, iyileşme süresini azaltır ve pigment değişiklikleri sağlar. Özellikle derin sivilce, yara izleri ve kırışıklıkları gidermede diğer lazer cinslerine göre daha etkilidir. Problemli bölgeyi buharlaşma yöntemi ile yok eder.

C02 hangi hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır?

Genital estetik alanlarında Aphrodit Co2 cihazını kullanmaktadır. Bu cihaz, özellikle SUI başlığı ile bayanlar için geliştirilmiş. C02 bayanlara özel idrar kaçırma ve vajina gevşekliği tedavisinde kullanılır.

SUI: ‘Stres Üriner İnkontinens’ kadınlarda öksürük, gülme, hapşırma ile karın içi basıncının artışına bağlı olarak ortaya çıkan idrar kaçırma problemidir. Bu problem C02 lazer uygulaması ile ortadan kaldırılabilir. Bu işlem acısız ve ağrısız olduğundan anestezi gerektirmez. Vajina içerisine yerleştirilen C02 lazer başlığı ile mesane boynu ve idrar kanalı boyunca verilen enerji sayesinde, bu bölgedeki kollajen ve elastik bağ dokusu uyarılır.

Bağ dokusu uyarılması ile sıkılaşma sağlanırken aynı seansla vajina sıkılaşması ve gençleşmesi de sağlanır. Ayrıca vajinal lezyonların azalmasında da etkili olmaktadır (vajinit ve vajina kuruluğu). İşlem yaklaşık 20-30 dakika kadar sürer. Bu tedavi yönteminin en büyük avantajı herhangi cerrahi bir kesinin olmamasıdır ve hasta tedavi sonrası günlük yaşantısına devam edebilmektedir.

Karbondioksit lazerle dermatoloji ve genital estetik

Bayanlar için tasarlanmış, dünyanın en güvenilir fraksiyonel karbondioksit lazeri Aphrodit kullanılmaktadır.

Özellikle, SUI Başlığı (İdrar Kaçırma) ve VR Başlığı ile yapılan tedaviler son dönemin en popular jinekolojik lazer programları arasındadır. Vajinal mukoza zarının içinde kollajenleri uyararak, vajinal kanalın daha esnek olmasına, Vajinanın sıkılaşmasına, idrar kaçırma semptomlarının iyileşmesine ve vajinal lezyonların (vajinit, vajinal kuruluk) azalmasına yardım eder.

 

Not: Bu web sitesindeki Tüm bilgilendirme ve materyaller Herhangi bir hastalığa teşhis veya tedavi etmek için tasarlanmamıştır,
Profesyonel Tıbbi Tavsiye İçin Kaynak Olarak Kullanılmamalıdır. Bu Sitedeki Bilgiler Sağlık Bakanlığı Tarfından Değerlendirilmemiştir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

About Clinic Estetik

Ayrıca Kontrol Edin

Alex Lazer Epilasyon

Günümüzde sıklıkla kullanılan lazer epilasyon yöntemidir. Alex lazer yöntemi ile yapılan uygulamalarda derin kıl köklerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.