Home / Cerrahi İşlemler / CERRAHİ BEN ALMA

CERRAHİ BEN ALMA

Cerrahi Ben Alma

Bilinen şekilde bir riski olmayan cerrahi ben alma her türlü donanıma sahip olan kliniklerde hijyenik bir ortamda kolay bir şekilde yapılmaktadır. Vücutta farklı yerlerde ben bulunmaktadır. Görünen ya da görünmeyen yerlerde ben bulunması normaldir. Görünen yerlerdeki benlerden rahatsız olanlar daha çok ben aldırma girişiminde bulunmaktadır. Varlığının olması kanser riski taşıyan benlerin alınması gayet önemli olmaktadır. Erken tedavi edilme her hastalıkta olduğu gibi ben almada da önemlidir ve gereklidir.

Benler Alındığında İz kalır mı?

Bu konuda herkesin en büyük tedirginliği benlerin alınmasının ardından iz kalıp kalmamasıdır. Bu konuda benin yapısı da, yapılacak olan müdahalede çok önemlidir. Ameliyat ile yapılan tedavilerde dikiş izinin kalma durumu söz konusu olmaktadır. Buharlaştırma yöntemi tercih edilirse eğer belli olmayan bir sivilce şeklinde iz kalma olabilmektedir.

Radyo frekansları ile yapılan ben aldırma yönteminde ise buharlaştırma yönteminde olduğu gibi belli belirsiz bir iz olması mümkün olmaktadır. Dondurma yönteminde ise belirgin bir çukurluk kalması mümkündür. Ben alma işlemi cerrahi müdahale ile alındıktan sonra dikkatli bir şekilde su değdirmeden o bölgeyi korumanız gerekmektedir. Kliniklerden en kısa sürede randevu alarak her türlü estetik sorunlarınızda destek alabilirsiniz.

Not: Bu web sitesindeki Tüm bilgilendirme ve materyaller Herhangi bir hastalığa teşhis veya tedavi etmek için tasarlanmamıştır,
Profesyonel Tıbbi Tavsiye İçin Kaynak Olarak Kullanılmamalıdır. Bu Sitedeki Bilgiler Sağlık bakanlığı Tarafından Değerlendirilmemiştir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,50. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

About Clinic Estetik

Ayrıca Kontrol Edin

İPLE KAŞ KALDIRMA

İple Kaş Kaldırma Yüzümün ifadesi belirleyen en önemli unsurlardan biri olan kaşlar, ilerleyen yaşlar sebebi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir