Home / Cilt Gençleştirme / CİLT BAKIMI

CİLT BAKIMI

Cilt Bakımı

Her kadının hayali güzel ve dikkat çekici bir cilde sahip olmaktır. Sizde genç ve güzel görünmek istiyorsanız yazacaklarımı iyi okumanızı tavsiye ederim.

Sağlıklı Cilt Bakımı İçin

sağlıklı bir cilt bakımı ilk önce cildi temizleme başta olmak üzere; Peeling, buhar, yüz masajı, maske ve kremler işlemi gibi aşamalardan oluşur. Bu aşamalar ile sırasıyla cilt temizlenir, gözenekler açılır, gözeneklerde ki kirler temizlenir, kan dolaşımı hızlandırılır ve böylece yeni hücre oluşmasına ortam hazırlanır. Şimdi de akıllardaki şu soruyu cevaplayalım.

Neden Cilt Bakımı Yaptırmalıyız?

Güzellik için olmasını bir kenara atarsak, cilt bakımı sağlık açısından da oldukça önemlidir. Cildinize yaptığınız makyajlar, güneşten gelen zararlı ışınlar cildinizi yorar ve zarar verir. Cildi kendine getirmek ve hücre yenilenmesini sağlamak yani sağlıklı bir cilde sahip olmak için cilt bakımı yaptırmalısınız.

cilt bakımını uygularken cildinizin kapsamlı bir analizini yaptırarak öncelikle hangi ürün grubunun kullanılması gerektiğine karar verilir. Bu sayede cildinizdeki nem ve yağ özellikleri dikkate alınarak cilt bakımı işleminiz gerçekleştirilir.

Cilt Bakımının Faydaları Nedir?

Doktor tarafından ayda bir kere yaptırılması önerilen cilt bakımının faydalarını şöyle sıralayabiliriz;

-Öncelikle cildin yağ ve su oranını dengeleyerek yaygın cilt sorunlarının önüne geçilir.
-Ciltteki ölü hücrelerin temizlenmesi ile yeni hücre oluşumu sağlanır. Ciltteki kan dolaşımı artar ve cilt daha canlı görünür.
-Unutmayın cilt bakımı sadece estetik açıdan değil, sağlık açısından da çok önemlidir.

 

Not: Bu web sitesindeki Tüm bilgilendirme ve materyaller Herhangi bir hastalığa teşhis veya tedavi etmek için tasarlanmamıştır,
Profesyonel Tıbbi Tavsiye İçin Kaynak Olarak Kullanılmamalıdır. Bu Sitedeki Bilgiler Sağlık Bakanlığı Tarafından Değerlendirilmemiştir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

About Clinic Estetik

Ayrıca Kontrol Edin

Akne Tedavisi

Akne – sivilce nedir? Akne cildin orta tabakasında bulunan yağ bezlerinin “sebum” adı verilen aşırı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir