Home / Cilt Gençleştirme / CİLT YENİLEME

CİLT YENİLEME

CİLT YENİLEME

Ablatif Lazer

Cilt yenilemesi yaptırmak isteyen tüm bayanların artık ilk tercihleri ablatif lazer olmaktadır. Ablatif lazer ile cildin derin katmanlarına kadar kolayca nüfus edilir. Böylece yeni ve sağlıklı hücrelerin üremesi teşvik edilir aynı zamanda cildin bozuk alanlarına müdahale edilir. Bilindiği üzere cildin genç kalmasını sağlayan yapı kolajen yapısı olmaktadır. Cilt belli bir yaştan sonra kolajen üretimini durdurur ve cilt kırışmaya başlar. Ablatif lazerin amacı ise cilde kolajen takviyesi yaparak kırışıklıkların açılmasını sağlamak ve yeni kırışıklıkların oluşmasını önlemektir.

Ablatif lazer hangi bölgelerde kullanılmaktadır?

Ablatif lazer teknolojisini kullanmak isteyenler bu teknolojiyi vücutlarının birçok bölgesinde güvenle uygulata bilmektedirler. Ablatif lazerin kullanıldığı başlıca alanlar ise; Yüz, eller, dekolte ve boyun olmaktadır. Vücudun en çabuk deforme olan bölgeleri bu bölgeler olduğu için genellikle bu alanlarda talep edilmekte ve uygulanmaktadır. Böylece dokular yenilenir, doku artışı sağlanır cilt daha genç, elastik ve dolgun gözükür.

Ablatif lazer uygulaması nerelerde yapılır?

Ablatif lazer uygulamasının mutlaka Doktor Tarafından  yapılması gerekmektedir. Aksi halde yapılan uygulamalar yarardan çok zarar sağlayacaktır. Sağlıklı ve güvenilir bir Ablatif lazer uygulaması yaptırmak için klinik Ortamlarını ziyaret edebilirsiniz.

İlk tasarlanan ve halen altın standart olan ablatif lazerler karbondioksit (CO2) lazerlerdir. CO2 lazer 10 600 nm dalga boyundadır ve bu dalga boyundaki lazer dokulara uygulandığında su tarafından emilmekte, ısı ortaya çıkmakta ve doku buharlaşmaktadır.  1 msn dan daha kısa atımlarla 5 J/cm2 enerjilerde deriye uygulandığında 20-30 mikron derinliklere inebilmektedir. Ancak ortaya çıkan ısının dokuda yaptığı hasar 0.2 ile 1 mm kadar daha derindir.

Yani kullanılan ablatif lazer plazma lazerdir. Nitrojen gazından yüksek enerjide RF geçirilerek elde edilmektedir. Ortaya çıkan nitrojen plazma deriye uygulanmaktadır. Çok yeni bir lazer sistem. Bu nedenle klinik sonuçların takibi gereklidir.

 

Not: Bu web sitesindeki Tüm bilgilendirme ve materyaller Herhangi bir hastalığa teşhis veya tedavi etmek için tasarlanmamıştır,
Profosyonel Tıbbi Tavsiye İçin Kaynak Olarak Kullanılmamalıdır. Bu Sitedeki Bilgiler Sağlık Bakanlığı Tarfından Değerlendirilmemiştir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

About Clinic Estetik

Ayrıca Kontrol Edin

Akne Tedavisi

Akne – sivilce nedir? Akne cildin orta tabakasında bulunan yağ bezlerinin “sebum” adı verilen aşırı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir