Home / Cilt Gençleştirme / Göz Mezoterapisi

Göz Mezoterapisi

Göz Mezoterapisi

Uzun süre bilgisayar başında olmak, sigara, alkol gibi sağlığa zararlı maddeler kullanmak, gözlerde bozukluk olmasına rağmen gözlük, lens gibi ürünleri kullanmayarak gözleri yormak, özellikle kalitesiz ürünlerle göz makyajı yapmak gibi sebeplerden dolayı göz çevresinde kırışmalar, morluklar, halkalanma ve torbalanmalar gibi sorunlar oluşmaktadır. Göz çevresinde bulunan derilerin ince olması göz çevresinin çok hassas olmasına sebep olmuştur. Gözünün çevresinden rahatsızlık duyan insanlar oldukça natural bir görüntüyle bu problemlerden kurtulabilmektedirler.

Göz Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Gözün çevresi için çok ince uçlu enjeksiyonlar kullanılmaktadır. Öncesinde uygulama için hazırlık yapılmalıdır. Hazırlık aşamaları gözün çevresinin tonik ile arındırılmasıyla başlar. Gözün çevresi silinebilir cilde zarar vermeyen bir kalemle çizilir. Çizimlerde hata olmaması için göz bebeği merkez alınır. Belirlenen hedef noktalara mezo ilacı uygulanır.

Uygulama bittikten sonra göze pamuklar yerleştirilir ve soğuk uygulanır. Soğuk yapılan uygulamanın en büyük destekçisidir. Uygulamadan sonra birkaç gün güneş ışınlarından korunmak gerekir ve makyaj ürünleri göz çevresinde pek kullanılmaz.

Göz Çevresi Problemleri Nelerdir?

Morluk.
Halka oluşumları.
Kararma (göz çevresinde karanlık görüntü.)
Kırışma, çizgilenme
Göz kapaklarında oluşan ödemler.
Torbalanma gibi sorunlardır.

Göz Çevresi İçin Bu Tedavi Nasıl Yapılır?
Göz çevresi için light eyes ultra, çok ince uçlu iğnelere sahip olan enjeksiyonlar ile yapılır.

Uygulama için hazırlık aşaması tamamlandıktan sonra tedavi başlar. Hazırlık aşaması şöyledir,

Hastanın göz çevresi tonik ile temizlenir ve makyajdan, kirden arındırılır.
Göz çevresinde silinebilir kozmetik bir kalem ile çizimler yapılır. Bu çizimler göz bebeği merkez alındıktan sonra, göz çevresinin en uç noktasına kadar bazı noktalar belirlenerek yapılır. Bunun amacı enjeksiyonların doğru noktalara uygulanıp çok yönlü bir etki yaratılmasıdır.
Hazırlık aşaması tamamlandıktan sonra, hedef noktalara sırası ile batım yapılarak mezo ilacı aşılanır. Bu aşılamanın dozu hekim tarafından belirlenir. Doz, hastanın göz çevresindeki deri yapısı, ten rengi, sorunların derecesi ve hastanın yaşı temel alınarak hesaplanmaktadır.

Tedaviden Sonra Neler Yaşanır?

Bu tedaviden sonra göz çevresinde hafif kızarıklıklar, noktasal ödemler oluşabilir. Bu yan etkiler 1 gün içinde hafifler ve yavaşça kaybolur. Tedavinin seanslarından sonra güneşten korunmak ve 1 gün göz makyajı yapmamak, uygulama alanını ovuşturmamak ve sıcak su ile yıkamamak önemlidir. Bunların yanı sıra ilk seansta bile olumlu etkiler gözlenir.

Not: Bu web sitesindeki Tüm bilgilendirme ve materyaller Herhangi bir hastalığa teşhis veya tedavi etmek için tasarlanmamıştır,
Profesyonel Tıbbi Tavsiye İçin Kaynak Olarak Kullanılmamalıdır. Bu Sitedeki Bilgiler Sağlık Bakanlığı Tarafından Değerlendirilmemiştir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

About Clinic Estetik

Ayrıca Kontrol Edin

Akne Tedavisi

Akne – sivilce nedir? Akne cildin orta tabakasında bulunan yağ bezlerinin “sebum” adı verilen aşırı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.