Home / Kalıcı Makyaj / İPEK KİRPİK

İPEK KİRPİK

İpek kirpik nedir?

İpek kirpik uygulaması ipekten yapılmış kirpiklerin, üst göz kapağında ki kirpiklerin diplerine ayrı ayrı yapıştırılması ile yapılan bir uygulamadır. Normalde kullanılan takma kirpikler, kirpik diplerine tüm olarak yapıştırılır ve kirpik üzerinde en çok 10 gün kalır. İpek kirpik ise kirpiklere teker teker özel medikal bir yapıştırıcı ile eklenmektedir. Bu sayede kirpik dipleri hava alabilir. İpek kirpik uygulaması aşağı yukarı 1,5 saat sürmektedir.  İpek kirpikler, su, duş, ter, egzersiz, gözyaşı, deniz ve havuz suyuna hatta uyku esnasında oluşan baskı ve sürtünme durumlarına dayanıklıdır. İpek kirpikler takıldıktan sonra en çok 90 gün kullanmak mümkün. En büyük özellikleri ise göze ağırlık ve kişinin kendi kirpiklerine zarar vermiyor olmasıdır. Üç ay sonunda kirpikler dökülmese bile çıkarılıp yeniden yenilenebilir.

İpek kirpik acıtıyor mu?
Kirpik taneleri teker teker yerleştirildiğinden uzun süren bir prosedür denilebilir. Bu anlamda göz titiz arttığını söyleyebilirim. Göz kenarlarına doğru yapıştırıcının verdiği hafif bir yanma hissiyatı yaşıyorsunuz.

İpek kirpikler zarar görüyor mu?
Kendi kirpikleriniz le uygulanan kirpik arasında 1-2 milim oluyor. Yani kirpik dipleriyle alakasız bir yere yerleştiriliyor ipek kirpikler.

İpek kirpik ne kadar süre kullanmak mümkün?
3 haftada bir bakımı yapıldığı taktirde 6 ay kullanabiliyorsunuz. Fakat bu yazıyı yazdığım gün itibariyle 5. güne girdim. Sağ gözümdeki kirpiklerden birinde kayma olduğunu görebiliyorum.

İpek kirpiğin kullanımı rahat mı?
Hiç makyaj yapmadan dışarı çıkabiliyorsunuz. Ruj veya göz altı kapatıcısıyla günlük makyajınızı tamamlamış oluyorsunuz. Bu açıdan müthiş bir şey. Fakat eye liner veya göz kalemi, far kullanacaksanız sonrasını düşünmeniz gerekiyor. Çünkü yağ bazlı hiçbir temizleyici kullanmamanız gerekli. Benzeri malzemeler ipek kirpiklere zarar veriyor ve yapıştırıcının etkisini azaltıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

About Clinic Estetik

Ayrıca Kontrol Edin

Kalıcı Makyaj

KALICI MAKYAJ Kalıcı Makyaj, cilt yüzeyine, makyajın sık kullanılan ve doğal görünebilecek haliyle işlenmesidir. Kalıcı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.