Home / Tamamlayıcı Tıp / MEZOTERAPİ

MEZOTERAPİ

MEZOTERAPİ

Mezoterapi yöntemi artık gençleşmek isteyen kötü görüntülere veda etmek isteyen bayanlara ve erkeklere özel uygulanan bir yöntemdir. Tıbbi bir uygulama olan mezoterapi medikal ile selülit sorunlarına, cilt yaşlanmasına ve saç dökülmesine engel olma ve bölgesel zayıflamayı sağlama, bel fıtığı tedavileri, varis, lenfödem, flebit, migren ve boyun fıtıklarına uygulanan tedavi yöntemi başarılı ve etkilidir.

klinik ortamda uygulanan mezoterapi ile siz de selülitlere, saç dökülmelerine, baş, boyun ve bel ağrılarına artık veda edebilirsiniz. Uygulama sonrası günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Siz de daha genç ve selülit sorununun olmadığı pürüzsüz bir cilde kavuşabilir ve saçlarınızın dökülmesini engelleyebilirsiniz. mezoterapisi sayesinde sizlerin de yaşlanma ve hastalık belirtilerine çare oluyor.

Mezoterapi nedir?

Mezoterapi, farmakolojik vitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerin , enzimlerin , homeopatik ilaçların karışım durumunda ufak miktarlar ile derinin orta tabakasına (dermis) ağrısız enjekte etme tekniğidir. Bu karışımlar tedavi edilecek durumlara bağlı olarak seçilen özel bölgelere çok ince iğnelerle verilirler. Mezoterapi hastalık ve ağrı durumlarında kullanılır.Bu minimal invaziv yaklaşım çoğu alanda etkin sonuçlar göstermektedir : spor sakatlıkları, kas-iskelet sistemi hastalıkları, saç dökülmesi, kozmetik tedaviler.

Mezoterapi uygulama tekniği

Enjeksiyon tekniği ile uygulanan bir tedavi metodudur. İlaçların patolojinin bulunduğu yerin yakınına verilir. Bu yolla tedavinin etkinliği artmaktadır.

Mezoterapinin yararları:

Bölgesel (Lokal) uygulama imkânı

Yan etkilerinin oldukça az olması ve düşük maliyeti

Yüzeyel intra-dermal ya da deri altı uygulama, ilacın aktif biyo-faydalanımı

Enjektabl ilaçların minimum dozlarda ve bizzat doktor tarafından verilmesi

Seans Aralıklarının diğer rutin programlara göre daha uzun olması

Kullanıldığı Genel ve Estetik Kullanım Alanlar:

* Spor sakatlıkları

* Genel Tıp

* Cilt Hastalıkları

* Kronik Ağrılar gibi genel,

Mezoterapi selülit, vücut yağ azaltılması, vücut biçimlendirme, kilo kaybı, yüz canlılığı (Cilt gerginliğini artırır , kırışıklıkları ve açık porları azaltır, kollajen üretimini attırır , hücre siklüsünü hızlandırır ,yaşlanmayı geciktirir ,dermis tabakası yoğunluğunu uyarır ), göz torbaları, cilt çatlağı ve skar doku tedavilerinde olmak suretiyle estetik amaçlı kullanılır.

Mezoterapi programlarımız :

Saç Mezoterapisi

Sellülit Mezoterapisi

Zayıflama-Kilo Mezoterapisi

Yüz Mezoterapisi

Cilt Çatlakları Mezoterapisi

Akne Mezoterapisi

Varis Mezoterapisi

Kronik Ağrı Mezoterapisi

Not: Bu web sitesindeki Tüm bilgilendirme ve materyaller Herhangi bir hastalığa teşhis veya tedavi etmek için tasarlanmamıştır,
Profesyonel Tıbbi Tavsiye İçin Kaynak Olarak Kullanılmamalıdır. Bu Sitedeki Bilgiler Sağlık Bakanlığı Tarafından Değerlendirilmemiştir.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

About Clinic Estetik

Ayrıca Kontrol Edin

Sülük Tedavisi Malatya

Sülüğün Tıbbi Etkileri Hastalıklarda tedavi edici özelliği bulunan sülüklerin Hirudo Medicinalis ve Hirudo Verbana türlerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.