Home / Lazer Epilasyon / ND YAG LAZER EPİLASYON

ND YAG LAZER EPİLASYON

ND YAG LAZER EPİLASYON ( FOTONA XPMAX LAZER )

Nd yağ lazer epilasyon damar, leke ve istenmeyen tüyleri yok etmek için kalıcı bir yöntem olarak kullanılır. Çoğu kişiler tarafından, tüm epilasyon türlerinde olduğu gibi nd yag epilasyonunda da kullanımına karşı bir önyargı bulunmaktadır. Yeni nesil fraksiyonel lazerler mükemmel epilasyonu sorunsuz ve acısız bir işlem sonucunda hayalinizdeki görünümü kazanmanızı garanti ediyor, sağlıklı bir yaşamın kapısını aralıyor.

Yeni nesil epilasyon hizmeti

ND YAG lazer uygulaması cilt hasarlarını en az seviyeye indirir. profesyonel bir lazer seansının sonucunda  Bu uygulama ile açık tenli kişilerde siyah tüyler ve koyu lekelerden kurtulabilirsiniz.

Hangi bölgelerde etkilidi

Çoğunlukla genital bölgenin etrafında ve koltuk altı bölgeleri etrafında olmak üzere birçok bölgede uygulanabilir. Vücudun belirli yerlerine orantısız dağılım gösteren tüyler üzerinde etkili olarak kullanılabilir. Kadınlarda dudak üstü bölgelerinde kullanımı son zamanlarda artış göstermiştir. İnce yüz tüylerinde kullanmaktan kaçınılmaktadır. Nd yag lazer epilasyonu en etkili olduğu vücut bölgeleri kalça ve sırt bölgesidir. Bazen derinde olan vücut tüylerinde epilasyon gecikebilir.

Seanslar

Seans sayısı bireylerin yaş durumu, vücut yapısı, ten rengine göre değişkenlik gösterir. Ortalama bir seans sürecinde istenmeyen tüylerinizden %70- %90 oranında bir azalma gözlemlenir. Seanslarda epilasyon üst bacak, kol, gövde ve dudak üstü gibi bölgelerde verilen süre uzatılabilir. Yüksek dozda epilasyon verilmiş kişilerde tende yanmalar oluşabilir.

Nd:YAG ile lazer epilasyon nedir?

Nd:YAG lazer 1064 nm. dalgaboyunda, lazer epilasyonda, damar ve leke tedavisinde kullanılan bir lazerdir. Apogee, Candela,  Clarity, Epicare markaların Nd:YAG lazerleri mevcuttur.

Nd:YAG lazer epilasyonda hangi tüylere etkilidir?
Nd:YAG lazer epilasyon açık tenlilerde kalın ya da ince yapılı, siyah, koyu  kahverenkli tüyleri gidermekte etkilidir. Açık tenli kişilerde açık kahverengi tüylerde etkinliği düşüktür. Nd:YAG lazer  koyu ten rengine sahip kişilerde siyah-kahverengi renkli ve kalın yapılı tüyleri gidermekte kullanmak mümkün. Ayrıca koyu tenlilerde açık kahverengi ve ince tüylerde etkilidir.

Nd:YAG lazer epilasyonda hangi bölgelerde kullanılır?

Nd:YAG lazer vücut epilasyonunda genital bölge ve koltuk altı dahil her yerde kullanmak mümkün. Kadınlarda kalın ve yaygın kalın tüylerde kullanmak mümkün. Yüz bölgesinde az sayıda olan kalın tüylerde, dudak üstü hariç ince yüz tüylerinde lazer epilasyon yapılması tavsiye edilmez.

Nd:YAG lazerin epilasyonda etkisinin çok olduğu vücut bölgeleri nerelerdir?
Kalça ve  sırt bölgesinde kıllar derindeyse Nd:YAG lazer cildin çok derinlerine  indiği için epilasyon etkisi  iyi  olabilir.  Bazen koltuk altı tüyleri derinde olabilir ve kılların azalması uzun sürer. Bu tür dirençli durumlarda daha derinlere inen Nd:YAG lazer epilasyona geçilebilir.

Nd:YAG lazer epilasyon ne sıklıkta yapılır?

Nd:YAG lazer epilasyon ortalama 6-8 hafta Aralıklarla yapılır. Her prosedürden 2-3 hafta sonra kontrol seansı yapılarak kalan tüyler giderilir. Seans aralarında tüy olmaz. Lazer epilasyon tüylerin yeniden çıkmaya başladığı 6-8. haftada yeniden yapılır.

ND YAG özellikleri Lazer Epilasyon Cihazı Diğer Cihazlardan Daha Mı Etkili?

Muhtemelen evet. Bugüne dek kullanılan bütün lazerlerde bulunan açık tene ahenk sağlama ve etki etme özelliği bakımından diğer cihazlardan ayrılan bu cihaz; koyu tene sahip olan 4.derce, 5.derece, 6.derece cilt tipi olarak adlandırılan bütün ten grubuna hitap eden en etkili cihazdır. Kılın kökünde bulunan renk pigmentine değil, kökün kendisine ışını ilettiğinden en ince tüy yapılarında dahi kalıcı çözüm olmaktadır.
ND YAG Lazer Epilasyon Cihazının Yan Etkileri Ve Reaksiyonları Nelerdir?

Ciddiyetini koruyacak ve daimi olabilecek bir yan etkisi yoktur. Seans devam ediyorken lazer ışını ile taranmaya maruz kalan kıl köklerinde kızarmalar ve kabarmalar gerçekleşecektir. Bu sizin cildinizin titizliğinden kaynaklanabileceği gibi, ayriyeten kıl köklerinize lazerin olumlu etki ettiğini ve kıl aktif köklerinin pasif hale getirildiğini göz önüne sermektedir. Bu esnada ağrı kapasitenizle doğru orantılı olarak hafifçe bir yanma duygusu ya da acı duygusu olağandır. Değişkenlik gösterebilir. Gıyabında çıkan kansere neden olan etkileri hakkında bütün söylentiler asılsızdır. Zira 2 yıllık bir geçmişi olan sistem için asılsız denmek biraz erken sayılabilir ama 35–40 yıla uzanan süreçte hiçbir kanseri tetikleme durumunun gerçekleşmediğini gönül rahatlığı ile belirtebiliriz.

 

 

Tüm Estetik Tedavileri için Benzersiz Performans

Hastalarınız, mümkün olabilecek en hızlı, en çift ve en güvenilir tedavi seçeneklerini yani kusursuzi talep eder. 130W’lık gücü ve 120J’lük enerjisi ile Fotona XP MAX, dünyadaki en hızlı ve en fazla uygulama opsiyonu sağlayan laser sistemidir. Fotona XP MAX ile kusursuzu yakalamak ellerinizde.

İki Mod

Sadece Fotona XP MAX size, gerekli çeşitlilikteki tedavi değişkenlerini en iyi şekilde ayarlayabilmenizi sağlayan iki mod sunar. Versa Modu çeşitlilik ve verim sağlayan bir standarttır. En geniş manuel spot genişliği aralığı (2’den 20 mm’ye kadar) desteği ile, daha geniş yapılarda ve bütün cilt tiplerinde basit uygulamalanan tedaviler sağlar. Accelera Modu, rakipsiz tepe noktası gücü sağlayarak, ince tüyler, çok ince vasküler yapılar ve ince kırışıklıklar da dahil daha ince yapıların ve düzensizliklerin tedavisinde en üst sınırı oluşturur.

Tedavi alanları :

Epilasyon
Varis ve kılcal damarlar
Örümcek benler, damar benleri
Cilt yenileme
Akne
Siğiller

 

Not: Bu web sitesindeki Tüm bilgilendirme ve materyaller Herhangi bir hastalığa teşhis veya tedavi etmek için tasarlanmamıştır,
Profesyonel Tıbbi Tavsiye İçin Kaynak Olarak Kullanılmamalıdır. Bu Sitedeki Bilgiler Sağlık Bakanlığı Tarafından Değerlendirilmemiştir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

About Clinic Estetik

Ayrıca Kontrol Edin

Alex Lazer Epilasyon

Günümüzde sıklıkla kullanılan lazer epilasyon yöntemidir. Alex lazer yöntemi ile yapılan uygulamalarda derin kıl köklerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.