Home / Cerrahi İşlemler / SAÇ ÇOGALTMA – SAÇ EKİMİ

SAÇ ÇOGALTMA – SAÇ EKİMİ

SAÇ ÇOĞALTMA VE SAÇ EKİMİ  İŞLEMİ NASIL YAPILIR

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası
Saç ekimi öncesi yapılan araştırmalar ve alınan önlemler kadar saç ekimi sonrası bakım ve dikkat edilmesi gereken hususlara da özen gösterilmelidir. Saç ekimi sonrası bakım saç ekiminin başarısını etkileyen faktörlerdendir. Saç ekimi sonrası hastanın yıkamalarına ve bakımına vereceği önem saç ekimini olumlu yönde etkiler ve hastanın çok daha memnun edici sonuçlar elde etmesini sağlar. Bu konudaki bilgilendirme saç ekimi işlemi sonrası doktorlarımız tarafından size yapılacaktır.

Ekilen Saçlar Sonradan Dökülür Mü?
Ekim işlemi FUT veya FUE tekniği kullanılarak yapılmakta olup, her iki yöntemde de saç kökleri ense bölgesinden alınmaktadır. Ense bölgesindeki saç kökleri kalıtımsal ve genetik olarak asla dökülmeme özelliğine sahip olduklarından ömür boyu dökülmesi söz konusu değildir.

Saç Dökülmesinde Ozon Tedavisi
Ozon, üç oksijen atomundan oluşan kararsız bir moleküldür. Kısa sürede inaktive olduğundan elde edilince hemen kullanılması gerekir. Ozon, saf oksijene yüksek voltajlı elektrik akımı uygulama yöntemi ile elde edilir. Ozon da oksijen gibi gaz haldedir. Tıpta kullanılan ozona, medikal ozon denir. Medikal ozon, %3-5 ozon içeren oksijen gazından oluşur. Medikal ozon kullanılarak yapılan tedavilere ozon terapi denir.

Saçlı deride kullanılan ozon saçlı deride kanlanma artışı ve köklerde güçlenme yapmaktadır.

Saç Ekimi Cerrahi Sonrası
Yapılan cerrahi işlemin büyüklüğüne ve karmaşıklığına göre cerrahi sonrası hissettikleriniz değişir. Gerginliğe ya da yapılan ameliyata bağlı ağrı genellikle olmaz. Eğer olursa da hafiftir ve ağrı kesicilerle rahatlıkla ortadan kaldırılabilir.

 

 

Saç Ekimi Girişiminin Özellikleri
Saç ekimi, verici bir alandan saçlı derinin küçük parçalar halinde alınıp saç olmayan alana taşınmasıdır. Greftler değişik büyüklüklerde ve şekilde olabilir. Minigreftler 2-4 saç teli içerirken mikrogreftler 1-2 tel içermektedir. Saç derisini şekillendirmek amacıyla şeritler halinde yerleştirilen slit greftler yaklaşık 10 saç teli içerir. Strip greftler ise daha uzun ve incedir ve yaklaşık 30-40 saç teli içerir.

Saç Ekimi Sıkça Sorulan Sorular
Operasyon ekilecek greft sayısına göre farklılık göstermekle birlikte ortalama 4-8 saat süren bir işlemdir. Bu süreçte durmaksızın ekim yapılmaz. Hastanın özel ihtiyaçlarını karşılaması için aralar verilmektedir. Hasta işlem boyunca televizyon izleyebilir, müzik dinleyebilir, dergi vs. okuyabilir.

Saç Ekimi Sonrası Beklenenler
Saç nakli yapılan hastaların %80 inin cerrahiden yaklaşık 3 hafta kadar sonra ekilen saçlarının tamamı veya bir kısmı dökülür. Unutulmamalıdır ki bu durum normaldir ve her zaman geçicidir. Saçlar döküldükten sonra , saçların yeniden uzaması 3-6 ayı alacaktır. Saçlarınızın her ay yaklaşık 1’er cm uzayacağını hesaplayabilirsiniz.

Saç Ekiminde Ekibin Önemi
Ekibin deneyimi saç ekiminin sonucunu ve memnuniyeti etkilemektedir.

 

Not: Bu web sitesindeki Tüm bilgilendirme ve materyaller Herhangi bir hastalığa teşhis veya tedavi etmek için tasarlanmamıştır,
Profosyonel Tıbbi Tavsiye İçin Kaynak Olarak Kullanılmamalıdır. Bu Sitedeki Bilgiler Sağlık Bakanlığı Tarfından Değerlendirilmemiştir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

About Clinic Estetik

Ayrıca Kontrol Edin

İPLE KAŞ KALDIRMA

İple Kaş Kaldırma Yüzümün ifadesi belirleyen en önemli unsurlardan biri olan kaşlar, ilerleyen yaşlar sebebi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.