Home / Tamamlayıcı Tıp / Malatya Saçkıran Tedavisi

Malatya Saçkıran Tedavisi

Saçkıran nedir?, Saç derisinde, kaş, kirpik ve vücuttaki diğer tüylü bölgelerde meydana gelen kıl kaybıdır. Saçkıran olduğunda saç derisinde yama ve bozuk para şeklinde tüy dökülmesi görülmektedir. Hastalık sadece bir bölgede görülebildiği gibi vücudun tüm bölgelerinde de görülebilmektedir. Saçkıran en çok çocuklarda ve genç erişkinlerde görülmektedir. Genellikle 20 yaş altı kişilerde görüldüğü saptanmıştır. Saçkıran genellikle genetik olarak görülmektedir. Saçkırana mantar neden olmaktadır ve bulaşıcı bir rahatsızlıktır. Saçkıran olan kişinin tarağını kullanmak ya da şapkasını takmak bu hastalığın bulaşmasına neden olan etmenlerdendir.

Saçkıran Hastalığının Nedenleri
Saçkıran hastalığının nedeni tam olarak bilinmemekle beraber, genellikle stresten kaynaklandığı ve genetik olduğu düşünülmektedir. Saçkıran olan kişilerde tiroit ve kansızlık gibi problemler de görülmektedir. Saçkıran bağışıklık sisteminden de kaynaklanmaktadır. Ailede saçkıran var ise genetik olarak kişide de görülme olasılığı artmaktadır.
Bizimle iletişime geçip daha detaylı bilgiler alabilirsiniz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

About Clinic Estetik

Ayrıca Kontrol Edin

Sülük Tedavisi Malatya

Sülüğün Tıbbi Etkileri Hastalıklarda tedavi edici özelliği bulunan sülüklerin Hirudo Medicinalis ve Hirudo Verbana türlerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.